Manager Profile


 

Football Glory Home Page

 
 
 
 
 
 

 Personal Information

Name: 

Andrew Searle Paying Manager

Positions: 

Manager of Logo Partizan
Manager of Logo Serbia

Nationality: 

Flag England

Residence: 

England

Date of Birth: 

June 9, 1966

Languages: 

English

 Photo / Image

no_pic.jpg

(100x120 pixels)

 Contact Information

email 

You need to log in to see the email

ICQ 

0

No ICQ ID yet

MSN ID: 

No MSN messenger ID yet

Forum Account: 

Andrew

Facebook: 

No Facebook URL yet

Twitter: 

No Twitter URL yet

 Miscellaneous Information

Favorite Team: 

Chelsea

Favorite Player: 

Didier Drogba

Other Comments: 

 
 History

Manager Points: 

4728

Activation Points: 

5

Last logged on: 

2018-11-19

Career: 

 Manager Awards

 Manager of the month April 2006 for Division 4FManager of the month September 2006 for Division 4FManager of the month January 2007 for Division 4FManager of the month December 2006 for Division 4FSeason 19 : Manager of the season for Division 4F League winner division 4F season 19Manager of the month March 2007 for Division 4FManager of the month April 2007 for Division 4FLeague 3rd place division 4P season 21Season 22 : Manager of the season for Division 4P

 Manager of the month December 2008 for Division 4PLeague winner division 4P season 23Manager of the month April 2008 for Division 4PLeague 3rd place division 4R season 25Season 26 : Manager of the season for Division 4R League runner up division 4R season 26Manager of the month January 2009 for Division 4RSeason 28 : Manager of the season for Division 4P League runner up division 4P season 28Manager of the month June 2009 for Division 4P

 Manager of the month July 2009 for Division 4PManager of the month August 2009 for Division 4PLeague 3rd place division 4B season 35Season 36 : Manager of the season for Division 4B League runner up division 4B season 36Manager of the month July 2011 for Division 4BLeague 3rd place division 3E season 37League runner up division 3E season 38Manager of the month March 2012 for Division 3ELeague 3rd place division 3E season 44

 League runner up division 3E season 47Manager of the month April 2014 for Division 3ESeason 48 : Manager of the season for Division 3E League winner division 3E season 48Manager of the month June 2014 for Division 3EManager of the month July 2014 for Division 3EWorld Cup winner season 51League 3rd place division 4H season 53League runner up division 4H season 54League 3rd place division 3D season 55

 Season 56 : Manager of the season for Division 3D League runner up division 3D season 56Manager of the month August 2016 for Division 3DManager of the month September 2016 for Division 3DLeague 3rd place division 3D season 58League runner up division 3D season 59Manager of the month April 2017 for Division 3DLeague runner up division 3D season 60League 3rd place division 3D season 64Manager of the month October 2018 for Division 3D