Manager Profile


 

Football Glory Home Page

 
 
 
 
 
 

 Personal Information

Name: 

Jernej Kogovšek Paying Manager

Positions: 

Manager of Logo Levski Sofia
Manager of Logo Switzerland

Nationality: 

Flag Slovenia

Residence: 

Grosuplje

Date of Birth: 

August 12, 1984

Languages: 

Slovenian, English, German...

 Photo / Image

no_pic.jpg

(100x120 pixels)

 Contact Information

email 

You need to log in to see the email

ICQ 

0

No ICQ ID yet

MSN ID: 

BeerWitch_Project@hotmail.com

Forum Account: 

No Forum Link yet

Facebook: 

No Facebook URL yet

Twitter: 

No Twitter URL yet

 Miscellaneous Information

Favorite Team: 

NK Olimpija

Favorite Player: 

Rok Kronaveter

Other Comments: 

 
 History

Manager Points: 

8064

Activation Points: 

5

Last logged on: 

2019-08-20

Career: 

 Manager Awards

 Season 10 : Manager of the season for Division 3G Manager of the month December 2005 for Division 3GSeason 11 : Manager of the season for Division 3G Manager of the month January 2005 for Division 3GManager of the month March 2005 for Division 3GSeason 12 : Manager of the season for Division 3G League runner up division 3G season 12Manager of the month April 2005 for Division 3GManager of the month May 2005 for Division 3GManager of the month July 2005 for Division 3G

 Season 14 : Manager of the season for Division 4O League winner division 4O season 14Manager of the month October 2005 for Division 4OManager of the month November 2005 for Division 4OManager of the month December 2006 for Division 4OSeason 15 : Manager of the season for Division 3A League 3rd place division 3A season 15Manager of the month February 2006 for Division 3ASeason 17 : Manager of the season for Division 3A League runner up division 3A season 17

 Manager of the month August 2006 for Division 3AManager of the month September 2006 for Division 3AManager of the month October 2006 for Division 3ALeague runner up division 3A season 20Manager of the month July 2007 for Division 3ALeague runner up division 3A season 21Manager of the month September 2007 for Division 3AManager of the month February 2008 for Division 3AManager of the month December 2009 for Division 2CManager of the month March 2009 for Division 2C

 Season 28 : Manager of the season for Division 2C League runner up division 2C season 28World Cup 3rd placed season 28Manager of the month August 2009 for Division 2CSeason 29 : Manager of the season for Division 2C League winner division 2C season 29Cup runner up season 29Manager of the month October 2009 for Division 2CManager of the month November 2009 for Division 2CTrophy Shield winner season 30

 World Cup runner up season 30League 3rd place division 1 season 30Cup winner season 31Trophy Shield winner season 32League 3rd place division 2A season 33Season 34 : Manager of the season for Division 2A League runner up division 2A season 34Manager of the month February 2011 for Division 2ALeague winner division 2A season 35Manager of the month May 2011 for Division 2A

 Manager of the month May 2012 for Division 3FLeague winner division 3F season 40Manager of the month July 2012 for Division 3FManager of the month May 2014 for Division 3ILeague 3rd place division 3I season 48Manager of the month June 2014 for Division 3ISeason 56 : Manager of the season for Division 3B League winner division 3B season 56Manager of the month June 2016 for Division 3BManager of the month July 2016 for Division 3B

 League 3rd place division 4M season 62Manager of the month February 2018 for Division 4MSeason 63 : Manager of the season for Division 4M League runner up division 4M season 63Manager of the month March 2018 for Division 4MManager of the month April 2018 for Division 4MManager of the month May 2018 for Division 4MLeague 3rd place division 3I season 66League runner up division 3I season 67Manager of the month June 2019 for Division 3I

 Manager of the month July 2019 for Division 3I